NA MUR BETON

TWÓJ PARTNER

PREFABET OSŁAWA DĄBROWA S.A.

Prefabet – Osława Dąbrowa S.A. jest firmą produkcyjną działającą od ponad 40 lat w branży murowych materiałów budowlanych. Jesteśmy producentem białego Autoklawizowanego Betonu Komórkowego i Ekosilikatów.

W naszym przedsiębiorstwie skutecznie udało nam się połączyć doświadczenie i tradycję z nowoczesnymi technologiami zapewniając w ten sposób Klientom najwyższej jakości wyroby i usługi.

Firma znajduje się w malowniczej, położonej wśród kaszubskich lasów, miejscowości Osława Dąbrowa.

 Strategia firmy oparta jest na uczciwości i lojalności wobec Kontrahentów, wspólnym celem jest aby standard obsługi stał się wzorcowy w branży budowlanej.

Nasze Hurtownie w Szczecinku i Chojnicach oferują bogaty asortyment materiałów budowlanych w atrakcyjnie niskich cenach. Z nami wybudujesz dom od podstaw, przeprowadzisz kompleksowo remont. Wykwalifikowani i doświadczeni sprzedawcy doradzą Ci najlepsze rozwiązania. Dowozimy towar we wskazane miejsce i umożliwiamy rozładunek HDS.

PREFABET Osława Dąbrowa from Filmum on Vimeo.

PREFABET W LICZBACH
Wielkość rocznej produkcji to około:

250.000 m3
Autoklawizowany Beton Komórkowy

100.000 m3
Ekosilikaty

150 osób
Pracownicy

250 firm
Nasi klienci

100 firm
Nasi dostawcy

5%
Udział w polskim rynku ABK

HISTORIA FIRMY
Zakład Betonów Komórkowych w Osławie Dąbrowie rozpoczął produkcję 10.10.1975 r.

Decyzję o jego budowie podjęto już w 1968 r. w celu zaspokojenia potrzeb na materiały budowlane w ówczesnym województwie koszalińskim. Budowa rozpoczęła się w 1971 r. Inwestorem generalnym były Zakłady Produkcji Elementów Budowlanych w Redzie, głównym wykonawcą Koszalińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, a dostawcą maszyn i urządzeń Zakłady Mechanizacji Budownictwa ZREMB, Mińsk Mazowiecki, Gorzów Wielkopolski i Solec Kujawski. Budowa zakładu trwała 4 lata.

W 1978 r. zakład przeszedł pod zarząd Gdańskiego Przedsiębiorstwa Prefabrykacji Betonów TRÓJBET, które po reorganizacji zmieniło swą nazwę w 1979 r. na Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów „Prefabet-Gdańsk”. W 1990 r. zakład w Osławie Dąbrowie odłączył się od P.P.B. „Prefabet-Gdańsk” i rozpoczął działalność na własny rachunek jako Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów „PREFABET – Osława Dąbrowa”.

W 1996 r. przedsiębiorstwo zostało sprywatyzowane w formie akcjonariatu pracowniczego i przyjęło obecną nazwę: „PREFABET – Osława Dąbrowa” Spółka Akcyjna.